Kraków

 

 

Fundacja ZNAK we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, Polską Zieloną Siecią  oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną, zaprasza  wszystkich zainteresowanych do udziału w grze edukacyjnej pt.


 

„Tropem Globalnych Współzależności”.GDZIE: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1

KIEDY: sobota, 20 listopada 2010 r., godz. 10.00-16.00

 

Uczestnicy gry będą mieli za zadanie zdobycie jak największej liczby punktów, poprzez wykonanie określonych zadań w  4 różnych miejscach zaaranżowanych w przestrzeni biblioteki.

 

Aby ukończyć grę należy zaliczyć wszystkie miejsca kolekcjonując punkty na karcie gry. Karta do pobrania tutaj, albo do odebrania 20 listopada w bibliotece.

 

Każdy uczestnik, który przejdzie przez wszystkie 4 miejsca (kolejność nie jest istotna) i wypełni kartę gry - otrzyma nagrodę. Dodatkowo po zakończeniu gry zostanie rozlosowana nagroda główna - 2 bilety na koncert zespołu Buldog (Kazik Staszewski).

 

 

PLAN AKTYWNOŚCI

 

pobierz mapkę gry

 

1. Miejsce nr 1 (sala nr 53)


Tutaj:

  • napijesz się darmowej kawy i herbaty pochodzącej ze sprawiedliwego handlu. Próbując napojów pochodzących ze "sprawiedliwych upraw" będziesz miała szansę dowiedzieć się, czym jest idea Fair Trade.
  • Zagrasz w mini - golfa zaaranżowanego na kształt kontynentu afrykańskiego. Zadanie polega na trafieniu piłką w dołek wywiercony na tym obszarze Afryki, gdzie problem z dostępem do wody pitnej jest najbardziej dramatyczny, czyli regionu Sudanu Południowego.
  • spotkasz się z producentami fair trade.


 

2. Miejsce nr 2 (sala nr 245) - Wielokulturowość w globalnej wiosce

 

3. Miejsce nr 3 - (sala nr 247) - Wodna przestrzeń

 

4. Miejsce nr 4 - (sala 315) - Kupuj odpowiedzialnie

 

5. Sala kinowa:

 

  • 12.00 - prezentacja filmu "Story of Stuff" oraz "Story of Bottled Water"
  • 13.00 - projekcja filmu "Santa's Workshop"
  • 14.30 - prezentacja nt. Sprawiedliwego Handlu - prowadzenie Justyna Szambelan

 

Spotkanie z organizacjami działającymi na rzecz krajów globalnego Południa może przyczynić się do pobudzenia naszej aktywności na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, wskaże konkretne możliwości zaangażowania oraz przypomni o odpowiedzialności za własne działania.


Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, który co roku organizowany jest na całym świecie w trzecim tygodniu listopada. Edukacja globalna w swym założeniu otwiera oczy i umysły ludzi na rzeczywistość, uświadamia potrzebę stworzenia świata, w którym będzie więcej sprawiedliwości i równości oraz będą przestrzegane prawa człowieka.

 
 

Projekt Globalnie-odpowiedzialnie. Wydarzenia otwarte w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej są współfinansowane w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2010 r.